Fall 2013 Semester Honors

Saline

Assaria: Amanda Parsons, Nathan Peterson, Jena Sauber

Brookville: Amber Bird, Michelle Kejr

Falun: Ashley Pihl

Gypsum: Kristin Conley, Matt Manka

Salina: Braden Anderson, Luke Augustine, Theodore Augustine, Courtney Balaun, Dylan Bassett, Jason Beets, Adam Bellerive, Trent Bigler, Ryan Bonilla, Bonnie Boos, Grant Borthwick, Adam Brayboy, Victoria Brewer, Lacrista Brightbill, Bryan Brooks, Jordan Brown, Stephan Brown, Timothy Bruner, Alex Bunger, Cody Campbell, Reynold Cochran, Kayla Cross, Alexys Davis, Ashley DeTurk, Haley Doubrava, Trask Engel, Kevin Enright, Martin Fitzgerald, Kamari Forell, Jennifer Fox, Owen Freiburger, John Gandy, Christopher Garcia, Ashley Garrison, David George, Logan Gideon, Christopher Grant, Jeffrey Grant, Taylor Harner, Julia Hernandez, Joshua Jensen, Stephanie Johnson, Emily Jones, John Jones, Mariah Jones, Courtney Kelley, Ursula Key, Aaron King, Taylor Knoth, Bradley Komarek, Travis Koochel, Amy Kraus, Bret Lanoue, Ben LeValley, Matthew Leach, Casey Leister, Keith Leonard, Jordan Lewis, Darren MacDowell, Leah Mahanay, Andrew Maxwell, Lora McGraw, Lauren Meis, Cheyenne Menzies, Aaron Minellono, Samuel Moritz, Dave Moss, Clayton Neal, Kaitlyn Neuschafer, Billy Nguyen, Jason Nowak, Nicole Oliphant, Tyler Peterson, Jennifer Pickering, Marie Pinder, Paige Piper, Austin Ponton, Zachary Pope, Samantha Prester, Kimberly Prockish, Amy Ptacek, Brandon Ramage, Faith Rasmussen, Jason Reilly, Courtney Ritter, Jared Robl, Eric Ross, Matthew Sharpton, Stephen Shaw, Logan Shetlar, Megan Slubowski, John Snyder, Theodore Stavropoulos, Jessica Steele, Jessica Stonebraker, Brittney Talkington, Surendra Thapa, Kade True, Jacob Vandervoort, Margaret Vinson, Ryan Wands, Kayla Ward, Logan Wardyn, Daniel White, Emily Williams, Faron Winters, Trevor Witt, Ryan Wofford, Leigha Wolfe, Thomas Woolsey, Karlee York, Gale Young, Devon Zimmerman, Mason Zimmerman

Smolan: Melissa Wimer

Solomon: Joseph Janssen, Keith Whelchel, Ryan Whelchel

Scott

Scott City: Cailyn Chelemedos, Austin Davis, Chaston Hoeme, Shanaya Hoeme, Elizabeth Huck, Corbin Janssen, Kelsey Kuckelman, Kathryn Minnix, Justin Unruh, Kaytlin Whipple, Wyle Yeager

Sedgwick

Andale: Jackie Brand, Brittany Dalton, Lindsey Engel, Kimberly Friedrichs, Molly Hein, Leah Hermes, Benjamin Lagaly, Julie Lies, Kelsey Martin, Rebekah Nichols, Olivia Orth, Benjamin Seiler, Jeffrey Seiler, Logan Strunk, Grace Winter, Wyatt Winter

Andover: Katherine Altendorfer, Lincoln Blizzard, Anna Brown, Alexander Carney, Kimberly Clark, Erin Clopine, Melissa Daovannary, Joel Findley, Kristen Funk, Suzanna Gehrer, Shelby Kiser, Nikki Klaassen, Troy Klaassen, Victoria Lee, Alec Linot, Emily Pickert, Olivia Pierce, Robert Scharping, Aaron Schneider, Matthew Segraves, Dylan Wheeler, Conner White, Alexandra Zarich

Buhler: Dylan Grimm

Canfield: Brittany Lloyd

Canton: Caitlin Kopf

Clearwater: Breanna Hamilton, Chase Kirby, Mariah Petersen, Kaci Wells

Conway Springs: Austin Pauly, Ryan Pauly

Derby: Kelsey Case, Ciara Chambers, Blake Cordell, Kelly Crabb, Mary Estes, Elizabeth Kezar, Jordan Nesley, Naci Peters, Hannah Sharp, Sarah Watkins, Ethan Wells, Katherine Wood, Richard Wood, Sarah Wood, LaCrisha Woods

Elbing: Isak Hart, ennifer Latta

Garden Plain: John Bergkamp, Kayla Cape, Tara Hageman, Janelle Harvey, Erica Heimerman, Christopher Kerschen, Eric Kerschen, Jacob Puetz

Goddard: Shauna Barnes, Lawrence Barrett, Victoria Brenneis, Lucas Casenove, Danielle Conover, Jordan Erwin, Kjia Hart, Ashley Kidwell, Kyle Lefler, Tanner New, Raquel Ortega, Taylor Owens, Nathan Reichenberger, Chloe Salmon, Dakota Spencer, Jacob Vang, Melody Waters, Ashley Wilmoth

Haven: Mallory McCurry, Rachel Reichenberger

Kechi: Hannah Tritschler

Maize: Emily Appel, Abbie Bontrager, Kimberly Britton, Sydney Brown, Grant Christiansen, Alyssandra Cruz, Christa Curtiss, Lucas Downes, Allegra Fisher, Morgan Furstenberg, Lacy Gatz, Caroline Greenlee, Everett Haynes, Michelle Hill, Matthew Honas, Morgan Huelsman, Taylor Huelsman, Hana Johnson, Logan Jones, Jonathan Kress, Kendall Ladd, April Lewis, Maureen McCafferty, Kenzie Mcanulty, Allison O'Rourke, Kara Omo, Whitney Pleming, Rachel Quinnett, Chelsey Regester, Matthew Rensner, Kaitlyn Rippel, Scott Schroeder, Sara Sheehan, Madeline Sipes, Alexandra Stingo, Audrey Stingo, Lindsay Suderman, Aaron Tatman, Katy Weidner, Katelyn Winn

Mulvane: Dana Nelson, Grace Schwemmer

Rose Hill: Christine Bartley, Andrea Burghardt, Alyssa Drosselmeyer, Molly Ellison, Molly Palmer

Sedalia: Todd Rider

Sedgwick: Daniel Vogt, Levi Vogt

Towanda: Elizabeth Emrick, Kimberlyn Stephens

Valley Center: Joel Blankenship, Raleigh Clark, Carly Dickter, Kevin Diehl, Jeremy Goering, Morgan Jones, Corey Kingsland, Melissa Kupfersmith, Ethan Parsons, Bailey Pritchard, Jake Pritchard, Taylor Robillard, Tara Sears, Brett Seidl, Zachary Zivnuska

Whitewater: William Johnson

Wichita: Laura Shumaker, Karen Akao, Michelle Allison, David Amstutz, Ana Anderson, Kasey Anderson, Andrew Bayless, Kelsey Befort, Ryan Binter, Adam Boesen, Rebecca Brady, Madison Branch, Kelsey Brown, Monica Brummett, Bailey Buer, Blake Burbach, Christina Burkemperm Caroline Casey, Macrina Castrisos, Hannah Clayton, Erin Coldiron, Annelise Collins, Shannon Conover, Samuel Cook, Kyle Cooper, Ellen Crocombe, Elena Davidson, Christian Davis, Hunter Dellere, Deborah Dolechek, John Dolechek, Maria Eck, Susan Elder, Olivia Englert, Hope Faflick, Anne Feldkamp, Bailey Fischer, Michael Foster, Elizabeth Friedman, Molly Gabrielson, Kelly Gawlak, Lauren Graber, Megan Griffith, Richard Habeeb, Roger Heady, Doree Hicks, Russell Hicks, Theresa Hoang, Braden Hoch, Travis Holbrook, Krista Holliman, Robert Hudson, Kylie Huneycutt, Andrew Hurtig, Herbert Hutchison, Ashley Ingram, Sarah Johnston, Kara Karst, Alec Khoury, Jessica Khoury, Mi Kim, Jack Klenda, Amanda Kline, Braden Kuhlman, Ryan Lahey, Alexandra Lamunyon, Paige Lauer, Ryan Lawless, Grace LeMaster, Weston Loehr, Natalie Loggans, Jeremy Lott, Alec Maly, Lindsey Mansfield, Alex Marsh, Caroline Mattingly, Jenna McCollum, Seth McDaniel, Matthew McKernan, Evan McMillan, Katherine Mcgreevy, Nicholas Meyer, Grant Meyerhoff, Brae Miner, Lauren Minter, Lindsey Moser, Mariah Moxley, Andrea Moyer, Stacy Mullen, Adam Nickle, Brady Nordhus, Lauren Nutt, Joseph Orsi, Zane Parks, Cassidy Pascal, Navante Peacock, Allison Pendergraft, Emily Peters, Nathan Pfeifer, Brianne Pierce, Rhys Powell, Kelsey Prather, Katelyn Provenzano, Sara Ragan, Kathleen Rajewski, Michele Riter, Brittany Roberts, Matthew Robertson, Kaitlyn Rodee, Brian Russell, Michelle Sanders, Andrew Scherer, Jacob Schmidt, Morgan Schock, Kelsi Schuckman, Frederick Schwarz, Lucia Scott, Jessica Sechrest, Margaret Seiler, Brian Seitz, Clara Seiwert, Molly Sevart, Monica Shelton, Alexis Sherwood, Aaron Shriner, Tailor Simko, Marshall Simpson, Jordan Smith, Sarah Stevenson, Robert Stewart, Sarah Stoltz, Elizabeth Stricker, Anne Stringfield, Eric Stringfield, Jordan Sutton, Caroline Swanson, Matthew Tener, Paul Terhune, Grace Thibault, Brandy Tholstrup, Megan Torline, Paige Towey, Carlos Tupaz, Corey Urban, Kelly VanCleave, Logan Vann, Emily Veach, Hannah Vu, David Warnky, Kasey Weixelman, Brooke Williams, Aaron Wolf, Mark Woolard, Andrew Woolley, Kristen Zemanick, Matthew Zemanick, Ryan Zwick

Seward

Liberal: Alejandro Ayala, Jeanette Contreras, Alejandra Gonzalez, Riley Hay, Emily Jackson, Nguyen Pham, Valerie Rito, Kowan Russell, Andrew Wolford, Chelsee Short

Shawnee

Rossville: Kelcy Horak, Tayler Mccullough

Saint Marys: Gemma Isermann

Silver Lake: Quinn Barker, Kylie Bledsoe, Colby Haverkamp, Kyle Klucas, Randy Rudolph, Jacob Schroeder

Tecumseh: Ryan Aeschliman, Sarah Branam, Florian Browne, Paul Brungardt, Cole Foster, Dalton Graber, Alyssa Hilderman, Alyssa Hudson, Brandon Lambrecht, Amanda Liggett, Briana Rickabaugh, Emily Siess, Haley Slusser, Eric Strand, Matthew Tobaben

Topeka: Alex Poage, Abigail Baeten, Grace Bagley, Alyssa Bauer, Natalie Bender, Niklas Bergstrom, Andrew Bernica, John Boggs, Lauren Borthwick, Courtney Brackey, Amanda Bradley, Deborah Bruner, Jenna Burnette, Isaac Burns, Marisa Cayler, Avery Clifton, Connor Colboch, Katie Cook, Devin Cooper, Alexander Crawford, Alexis Cunningham, Elizibeth Dawdy, Jennafer Deems, Brooke Doerr, Nicole Douglas, Julie Edmonds, Morgan Elder, Annie Eller, Olivia Eller, Taylor Fagan, Eric Fletcher, Lindsey Flickinger, Spencer Ford, Tanner Fordham, John Gaito, Mercedes Garcia Reyes, Filip Garner-Lonsky, Luke Garrison, Nathan Gladfelter, Melissa Grosdidier, Alejandro Guerrero, Ursula Hagstrand, Hannah Handley, Michelle Harper, Nathan Haverkamp, Zachary Haverkamp, Amy Herron, Mitchell Holaday, Nicole Horn, Audrey Horton, Erika Hrenchir, Rachel Huguenin, Lauren Hutley, Lillian Hyde, Hayley Jenkins, Jacqueline Jordan, Caroline Kabus, David Kaye, Taylor Kayser, Benjamin Ketter, Ryan Kueck, Rachel Ladenburger, Conner Legleiter, Emily Lehman, Daniel Lessenden, Taylor Lingard, Sophie Lorson, Nathan Love, Shelbi Markham, Jessica McCall, Trevor McCullah, Benton McGivern, Kylie McKenzie, Michael Meier, Neely Michaelis, Riley Mickelsen, Trenton Miller, Elizabeth Moser, Melinda Nickles, John O'Brien, Joseph Oaks, Jordan Parker, Erin Peel, Jenna Pelter, Kaitlyn Perkins, Megan Perkuhn, Erika Peters, Harrison Petrik, Taylor Petrik, Peter Piland, Cameron Powell, Bernadette Prue, Chris Rea, Parker Robb, Bianca Rodriguez, Kenton Rogg, Jarrett Romine, Faith Rose, Melissa Sauls, Dalton Savage, Hope Schlossman, Emily Schmar, Natalie Schmidt, Kory Schrag, Dana Semjenow, Kayla Shore, Christopher Shultz, Stephanie Slimmer, Gabriella Smith, Kendra Smith, Matthew Stanford, Megan Stattelman, Kristen Sumpter, Jessica Sutton, Nicholas Theimer, McKenzie Tignor, Nathan Vlach, Mary Waugh, William Welton, Erika Williams, Riley Williams, Konner Winkley, Ashley Wunder, Kelli Young, Andrew Ziegler

Sheridan

Rexford: Jonathan Broeckelman

Oberlin: Jessica Fredrickson

Hoxie: Ellissa Heim, Mackenzie Mense

Quinter: Trevor Mader, Kayla Zerr

Sherman

Goodland: Hazen Deeds, Dayelle Waugh

Smith

Smith Center: Arika Haresnape, Zack Rust, Sara Timmons

Stafford

Saint John: Bethany Cornwell, Justin Raybern

Macksville: Seth Filbert, Evan Loomis

Stafford: Alisa Wendelburg, Jessica Zink

Stevens

Hugoton: Laton Heger, Keithan Martin, Katherine Omo, Aaron Seaman, Adam Seaman

Sumner

Argonia: Brooke Boatright, Lance Conklin

Conway Springs: Stephanie Andra, Levi Bond, Claire Devlin, Brian Doffing, Jacob Dugan, Joseph Gerber, Laura Gerber, Katelyn Hilger, Matt Seiwert

Belle Plaine: Taylor Applegate, Quay Hervey

Caldwell: Taberie Halling

Norwich: Shelby Rust

Oxford: Ryan Sutton

Wellington: Samantha Norman, Connor Vaughn, Megan Whaley, Brooke Biles