1. K-State home
  2. »DCM
  3. »K-State News
  4. »News
  5. »Lists of graduates, honors, scholarships
  6. »Fall 2013
  7. »Semester Honors
  8. »In-State

K-State News

K-State News
Kansas State University
128 Dole Hall
1525 Mid-Campus Dr North
Manhattan, KS 66506

785-532-2535
785-532-7355 fax
media@k-state.edu

Fall 2013 Semester Honors

Marion

Canton: Hannah Franzen

Florence: Jaclyn Deforest

Hillsboro: Candace Jost, Bailey Kaufman, Aaron Klassen, Taylor Nikkel

Lehigh: Neal Kaiser

Lincolnville: Carrie Carlson, Taylor Harms

Marion: Jacob Ehrlich, Samuel Ehrlich, Louis Holt, Evan Just, Tristen Snelling, Derek Stuchlik, Eric Vogel, Julia Zeiner

Peabody: Brandee Burnett, Broderick Kyle

Ramona: Sheila Makovec

Tampa: Matthew Klenda, Nathan Unruh

Marshall

Axtell: Jordan Heinen, Nicholas Koch, Jason Ronnebaum, Austin Schmitz

Blue Rapids: Mikala Fuller, Eleanor Musil, Katelyn Musil

Frankfort Kash Brown, Jamie Engelken, Thomas Feldhausen, Matthew Koch, Elizabeth Studer, Vincent Studer, Grant Weber

Home: Faith Eppens

Marysville: Ashley Bruna, Scotti Claeys, Jodi Connell, Sara Holsapple, Jackie Lehechka, Elizabeth Manley, Joseph McNish, Maggie Schotte, Dani Schwarz, Kiley Schwarz, Jeremiah Ungerer, Tyler Wright

Summerfield: Tyler Heiman

Waterville: Aaron Boeschling, Freedom Green, Terra Hargrave

McPherson

Inman: Karsen Brown, James Renner, Lance Schroeder

Lindsborg: Chelsea Aeschliman, Michael Finch, Andrew Loder, Rachel Loder, Christina Peterson, Ryan Reed, Annika Schneider, Alison Sharpe, Jessica Van Ranken, Anna Waugh

Marquette: Mattie Loder

McPherson: Craig Archer, Katie Benson, Caid Buchman, Tyler Davis, Ethan Fowler, Grace Heidebrecht, Dana Kilbride, Hannah Martin, Megan Morey, Andrea Nowak, David Plenert, Emily Reese, Susan Rush, Abigail Steiner, Ethan Wagoner, Kenan Warren, Nathan Wehrman, Chelsea Willems, Lane Yoder

Moundridge: Robert Berglund

Meade

Meade: Cooper Clawson, Randall Friesen, Michaela Gleason

Fowler: Matthew McClaren

Miami

Fontana: Brook Morris

Louisburg: Kelsey Coffroth, Nathaniel Daugherty, Emily Davis, Marcus Kasitz, Shayla McElyea, Rachel Rusk, Kimberly Stephens

Osawatomie: Amanda Ellis, Alicia Hampton, Nathan Laudan, Jacy Lucas, Darbey Madden, Jessica Solo

Paola: Ethan Haney, Patrick Kennedy, Sarah Krstolic, Johanna Ryckert, Caylin Smith, Amelia Staver, Ronald Sullivan

Spring Hill: Emily Barnhill, Michaela Gustafson, Dorothy Menefee, Joshua Smith, Lily Young

Wellsville: Garrett Stevenson

Mitchell

Beloit: Tegan Dunstan, Nicholas Eilert, Ross Jensby, Chantell Lyle, Scott McConaghy, Jordan Robert, Chelsea Stover, Blake Walter, Jordan Walter

Glen Elder: Chelsa Anderson, Shandee Porter, Alicia Snyder

Hunter: Mitchell Keller

Montgomery

Caney: Matthew Barlow, Christopher Henry, Diana Neri

Cherryvale: Cody O'Brien

Havana: Kaci Douglas

Fredonia: Leah Kimzey

Elk City: Esther McCabe

Independence: David Van Ommen

Morris

Council Grove: Courtney Franssen, Jana Miller, Derron Reddick, Jeri Sigle

White City: Cassandra Kniebel, Michael Miller

Morton

Elkhart: Katherine Ambrosier, Magen Witcher