Fall 2005 and Spring 2006 Initiates

College of Agriculture    
FallSpring
Amy Fousek
Robert Paul Hess
Emilie C. Miller
Shawn David Peterson
Elizabeth Virginia Schrum
Justin O. Wallace
Alyssa Erin Warneke
Matthew Anthony Zabel
Emily Kay Beck
Clint M. Blaes
Tricia Elizabeth Dicke
Emily Jill Frederick
Laci Nicole Heller
Nathan R. Hoffman
Ashlyn Ann Kite
James Michael Perkins
Johnathan L. Propheter
Justine Sterling
David Lawrence Weinstein

College of Architecture    
FallSpring
Troy Michael Carlson
Lois Mae Prochaska
Adrienne Nicole Stolwyk
Michael D. Verseman
Jodi Kay Reinholdt
Ashleigh Reneé Rogers
Janelle Rae Thon
College of Arts and Science
FallSpring
Sarah E. Adams
Matthew T. Basel
Christine Beausir
Jessica Renae Beemer
Kody Cooper
Gregory Nicholas Corbin
Alicia Diane Davignon
Jessica Diane Edwards
Jeffrey Eugene Elkins
Trisha R. Gayer
Debra Elizabeth Greenwood
Erin C. Gustafson
Tiffany Lynne Hurtt
Kyle P. Jansson
Anna Kristina Daez Jurey
Matthew D. King
DaLane Krehbiel
Rachel Anne Lawn
Sarah Lawver
Erin Elizabeth Learned
Jacob Levi Lohrmeyer
Ashley Noelle Martin
Jenna Corrine McGovern
Bridget L. McGuire
Kelsey Moncrief
Danielle Lafleur Ngaba
Erin Renee Owen
Amanda Petrik
Grant M. Reichert
Jennifer Rzeszut
Bradley Benedict Scheu
Michelle R. Schmitz
Ashley Elizabeth Smit
Laura Lynn Snyder
Jessica Marie Strafuss
Brian Tadtman
Lauren J. Takemoto
Inger Leslie Talbot
Keith E. Teeter
Lacey Diane Thompson
Anna M. Wenzel
Maria D. Wittman
Stephanie Jay Yeager
Joshua H. York
Amber Marie Axelton
Nathan Oliver Bammes
Mark Edward Banker
Joseph E. Brown
Zachary Wyatt Brown
Joseph D. Chapes
Maura Cullinan
Jennifer A. Danenberg
Dory Deines
Stephanie Denton
Cassandra L. Freyermuth
Emily Koehn Groom
Chase S. Hall
Courtney Ann Kelly
Jenna Kennedy
Tessa C. Korol
Kristina Reyes Kramer
Olivia B. Law
Colleen Victoria Loo
Amanda J. Mazouch
Robert Johnathan McCully
Mary Katherine McGivern
Emily P. Melin
Deborah L. Murphy
Erin L. Musil
Amelia Nail
Samuel Ornelas
Nicki Renee Peterson
Michael Christopher Puzzele
Mahjabeen Raza
Matthew Jacob Rhodes
Lydia M. Roberts
Daniel Runge
Scott Stephen Schmidt
Shelly Tangeman
Amy A. Twite
Joseph Andrew Vossen
College of Business Administration
FallSpring
Michael T. Barnes
Amber Joy Duncan
Whitney Galle
Vanessa Kathleen Gower
Benjamin Monroe Hake
Sarah Rachelle Huber
Kara J. Kopper
Dana Diane McCarthy
Ashley Nicole Phipps
Theodore James Bauer
Kimberly Burkdoll
Sean P. Cordes
Jessalyn April Dean
Robert J. Domsch
Christopher Halbleib
Kyle Hartman
Austin Reed Heiniger
Daniel James Hunt
Brittney Christine James
Melissa Ann Kramer
Robin. R Lackamp
Lee Aaron Legleiter
Philip Anthony Neal III
Katarina Parker
Jessie Patterson
Nicholas J. Piper
Leyda Yvette Ramirez
Elisha Marie Reyes
Sarah Renee Stephan
Nicholas N. Sutcliffe
Brooklyn Nicole Suther

College of Education    
FallSpring
Nicholas P. Dunn
Katie Hammersmith
Jessica Kueker
Amy Julia Lundine
Lindsey Pfizenmaier
Sarah Kathleen Pierce
Tiffany Kay Pralle
Janeal Dawn Schmidt
Angie Bramlett
Amy Louise Carnahan
Shiloh David Dutton
Mallory Christine McCandless
Kaitlyn M. McHale
Sarah Elizabeth Zuiss
College of Engineering    
FallSpring
Jay Thomas Aber
Philip Brandon Baker
Matthew Cholick
Christopher Warren Dawson
Allen C. Egley
Gerald Alan Hart
Jonathan King
Kuo-Chun Liu
Daniel P. Mahoney
Nathan Samuel McCormick
Amy Lynn Phares
Lane D. Roney
Ben Willey
Tyler D. Brown
Stephen James Chapes
Allison Day
Kevin M. Lang
James F. Mahoney III
Shaun Patrick Quiqley
Elizabeth Elena Voigt
Daniel Wilson
College of Human Ecology    
FallSpring
Elizabeth Anne Greig
Melanie Diane Hammeke
Laura Elizabeth Hammes
Sarah J. Kuhn
Lauren E. Luhrs
Lindsey Marie Stanbrough
Emiko Taki
Allison C. Brooks
Kara M. Dale
Hieu Minh Doan
Courtney F. Engle
Emma Louise Goff
Nicole R. Hardin
Amber M. Heerey
Dana M. Hunter
Katie Ellen Joyce
Karla Kepley
Shea Larson
Melissa Kay Martin
Brian L. Ransom
Lynn Rundquist
Erika Jane Swenson
Rachel Ann Ulrick
Haley West Van Wagenen
Joleen Wilson
College of Technology and Aviation
FallSpring
Lance Michael BensonNathan C. GorrellAnthony FosterCeferino Gimenez Ramirez
College of Veterinary Medicine
FallSpring
Karen Patton

Melissa Anne Blakely
Shauna D. England
Rebecca L. Mahar
Valaine Palmer
Emmy Lou Rottinghaus
Jamie Anne Warren
Graduate College    
FallSpring
Susan Alberg Affolter
Elise Kimberly Barker
Jessica Jo Bigger
Lendi Lea Grimsley Bland
Benjamin C. Bolender
Brandon Michael Braley
Anne Marie Donovan
Philip Benjamin Edelman
Darren Lee Epping
Sasha Brooke Erwin
Abbie M. Farrens
Angie M. Foster
Emily Beth Hermesch
Karen E. Horton
Melissa Ann Hull
Jonathan Hullman
Liudmila Inozemtseva
Lydia Page Buckley Johnson
Kellie L. Johnston
Kareen M. King
Jennifer Lynne Labrie
Tatiana Yevgenyevna Lin
Ryan Robert McKay
Kimberly Jo Muhlenkamp
Rim Nayal
Dominika Ornatowska
Rajkumar Pinnamaraju
Jennifer Jo Reiff
Ekaterina Romanova
Allison Shoop Rothwell
Corey Todd Rozenboom
Cyndi McNeil Sallman
Mitchel James Stimers
Joshua K. Westmoreland
Amber Willard
Brad Alan Williamson
Mary A. Baker
Natalie S. Barbee
Susan Wolf Berhow
Patricia L. Canada
Rhonda J. Carryer
Laurie Cleavinger
Jonathan Mark Conard
Lisa M. Dodson
Mickayla M. Fink
Katherine Calder Dunn Fisher
Matthew J. Gerike
Michelle L. Griffin
Lesley R. Krause
C. R. Macchi
Roderick C. McNally
Lori Lynn Molt
Cynthia Rebeca Monge Rojas
Lisa D. Motley
Elizabeth Ann Murray
Claire Nodot-Kaufman
Ann Margaret Opat
Marlene M. Page
Shane Dustin Sanders
Jacob R. Sowers
Kyle S. Taggart
Rebekah E. Tang
Shari A. Taylor
Amy Unsworth
Thomas John Vought Jr
Ting Wang
Michael D. Weltsch