Fall 2004 and Spring 2005 Initiates

 

College of Agriculture    
FallSpring
Jami Rainelle Conley
Jeffrey K. Gillan
Jennifer Girard
José Guzmán
Susan Marie Knetter
Kati Jo Neil
Matt Aaron Novak
Karaline A. Poovey
Megan Margaret Rolf
Jeffrey J. Schmidt
William M. Schmit
Kimberly Sue Shamburg
Michael Douglas Von Weihe
Annie L. Whitehill
Sarah K. Coover
Mary Christine Fernholz
Seth E. Hartter
William Henry Meier
Darren Kent Norsworthy
Ida M. Schmidt
Lauren M. Smith
Julia Anne Stoskopf
Audrey L. Vail
Lindsey Ann Voet
Jillian Jalee Wall
Carly E. Waugh
Sara M. Wege
Amber Kaye Young
College of Architecture    
FallSpring
Tanner J. PikopMichael P. TownsendCeline Rachelle Andersen
Sarah Marie Fucinaro
Andrea Nickisch
College of Arts and Science
FallSpring
Kajsa Affolter
Susan K. Blake
Virginia Claire Budke
Rebecca E. Duggan
Catherine J. Flinchbaugh
Desiree Dawn Gerstenkorn
Nathan Sean Hands
Amy Marie Koch
Mindy M. Koehler
Jennifer Ann McDowell
Sarah Joanne Meitl
Todd William Noelle
Ryan Ellis Peck
Neal Edward Stewart
Andrew Mercer Treaster
Wally Chase Walstrom
Laura Lanell Wood
Kelsey Rae Albert
Jennifer Elizabeth Alonzo
Phillip D. Brinkley
Victoria Leigh Conner
Alyson L. Deines
Rachel E. Eddy
Andrea Megan Geist
Hillary Jane Glasgow
Elizabeth Goedken
Molly Deanne Hort
Stacy M. Jackson
Zachary K. Jepson
Esther Chrstine Kimber
Kendra Blair Kobiskie
Richard Jay Kueker
Karey Anne Kyle
Carrie L. Leonhart
Shelby Richard Lies
Jennifer A. Lyon
Jeff Markey
Molly McCue
Erin N. Miller
Tiffany Marie Miller
Meghan Lyn Misenhelter
Marc A. Moreau
Jonathan William Mulroy
Susan Hyeweon Park
Reed Ian Peterson
Holly Nicole Rowen
Carla Schuster
Alexandria Serra
Kari Lynn Smith
Kurtis Clifton Springstead
Suzanne Elizabeth Steffens
Casey J. Thilges
Amity Irene Thompson
Katy Elizabeth Tompkins
Courtney R. Winslow
Zachary Allen Winter
Ashley May Wood
Sean R. Yancey
Nora Marie Zacharias
Barbara Ruth Meyer (Posthumous)
College of Business Administration
FallSpring
Laura M. Jones
Brock Christopher Lohrey
Ross Patrick McDonald
Chelsea Lynne McKay
Paige Esther Ralston
Deanna M. Stanley
Audrey Nicole Brassill
Brittany Bruns
Alison M. Fleming
Hollie Gulick
Alyson L. Knight
Ashley J. Knight
Henry Allen Richard Marquardt
Daniel Nesbitt
Ashlei Anne Sisel
Jeremy Mark Ubben
Shelly Diane Unruh

College of Education    
FallSpring
Emily S. Clement
Patricia Beth Geist
Staci A. Hallum
Amanda Sue Pope
Chelsea Lee Richmond
Garrett J. Ridder
Kristen Schnackenberg
Brady R. West
Talicia Claudine Whitley
Erin Bodlak
Rachel L. Collier
Carrie Kathleen Cornwell
Stephanie Eilts
Travis M. Hampl
Elizabeth Rachel Harvey
Kara Jones
Jenny L. Neufeld
Charity Marie Patricola-Simpson
Jessica A. Puyear
Reily Rahe Reinhardt
Jessica Lynn Schaefer
Meghan L. Travers

College of Engineering    
FallSpring
Christopher L. Cooper
Amy K. Good
Blake W. Graham
Kelley Hughes
Brian M. King
Lisa Anne Meyer
Matthew J. Spexarth
Samuel D. Weaver
Matthew Woerman
Scott A. Cary
Jason Oliver Humphrey
Yahui Jin
Federico J. Lopez Bertoni
Brian Charles Pung
Jamison L. Strahm
Vincent Ray Van Norden
Thomas John Vehlewald
Matthew B. Weber
Ryan Daniel White
Jeremy L. Wood
Dan Wright
College of Human Ecology    
FallSpring
Nahid Alhaj
Ryan Christopher Collett
Jami Lynne Kotapish
Megan Dian Pounds
Julie Anne Seidel

Kylee Anderson
Lynelle Marie Penner
Meghan Kathleen Spriggs
Amanda Lynn Zachman
College of Technology and Aviation
FallSpring
Brad L. BrightbillBrendan Joseph HaidukJared Thomas ThibaultAndrew Curtis Waterland
College of Veterinary Medicine
Spring
Holly Nicole Burr
Travis Martin Hagedorn
Natalee Holt
Lynn Ann Jirovsky
Jill Kester
Megan Leigh Mohney
Emily Elizabeth Olson
Kimberly L. Rainwater
Mark G. Ruder
Lindsey Ann Stevens
Christina L. Vieira
Sabrina Marie Wright-Myers
Graduate College    
FallSpring
Hasan Charkas
Landa J. Colvin-Marion
Alisa R. Doan
Rahel Erko
Toni Haddock
Ganeshan Jayaraman
Corina Ruth Ilse Jung
Erin Kay Jurand
Satish Medicetty
Kalyan C. Nannuru
John M. Persyn
Carolyn Anne Pirtle
Candice Hironaka Pitts
Abigail Jayne Richmond
Cecil P. Schmidt
Roxanne Wagner
Anthony Wayne Ballard
Kaushik Banerjee
Edgar G. Corpuz
Pamela Michelle Davis Dietz
Zhifeng Gao
Julie A. Gibbs
Gina Lynn Grutzmacher-Roberts
John S. Klabunde
M. Lester Lauber
Karolina Aleksandra Lovejoy
Matthew James Miller
Tej Bahadur Shrestha
Gregory S. Vandeberg
Ying Wang
Faculty    
 Spring:Fred Fairchild, Grain Science & Industry