Spring 2014 Semester Honors

Maryland

Damascus: Michael Cropp

Highland: Jonathan Cascioli

Kingsville: Melissa Grimmel

Laurel: Miranda Roseland

Olney: Taylor Chaconas

Pasadena: Victoria Willis

 

Massachusetts

Ayer: Jessica Flores

Byfield: Larissa Laffey

 

Michigan

Ann Arbor: Ashleigh Rodriguez-Bertz

Lowell: Paula Blough

Quincy: Logan Bracy

Saline: Elizabeth Hughes

Warren: Alison Shubitowski

 

Minnesota

Burnsville: Madelyn Colbert

Chaska: Taylor Hardy

Courtland: William Baumgartner

Edina: Marit Pavek

Hugo: Britta Carr

Lake Elmo: Jessica Shields

Mountain Lake: Danielle Dick

North Mankato: Ashley Brunton

Owatonna: Martha Floy

Plymouth: Justin Damiani, Samantha Marden

Rosemount: Sarah Peterson

Shorewood: Nicholas Hnastchenko

St. Charles: Jason Troendle

St. Paul: Mallory Diekmann, Amy Geske, Mitchell Umidon

Watertown: Laurel Pierson

 

Mississippi

Marion: Andrea Martinac

 

Missouri

Adrian: Andrew Engelhardt, Kyle Knuth, Chris Wainwright

Ballwin: Lauren Delosky, Anne Reuther

Blue Springs: Aeriel Dodson

Butler: Candice Wilson

Cameron: Jacob Boswell

Centralia: Andrew Henry

Chesterfield: Adrienne Eisenhauer, Rachel Marks

Clever: Christina Hahn

Columbia: Melissa Montgomery, Ian Patterson

Conception Junction: Jessa Stiens

Country Club: Tristan Grieves

Curryville: Claire Martin

Eugene: Parker Henley

Freeman: Michael Porter

Fulton: Jennifer McCarty, Zachary Thomas

Grain Valley: Lauren Heermann, Evan Yule

Harrisonville: Sydney Kroenke, Taylor Morse

Higginsville: Chad Nuelle

Independence: Scott Agee, Katlyn Gladson, Chloe Gomez, Ashley Murphy, Alyssa Reynolds, Joel Savage, Kodi Shouse

Joplin: Taylor Mann

Kansas City: Jennifer Anwander, Luke Becker, Maria Blando, Erica Carr, Mary Duffy, Grant Ferland, Allison Franken, Emily Gliserman, Christopher Goodale, Christa Hagedorn, Frederik Heuser, Hannah Hoskinson, Mabry Keel, Johanna Kelly, Jack Mitchell,: Madelyn Petree, Eric Rogowski, Maggy Roth, Robyn Tank, Courtney Taylor, Rashae Taylor, Jake Walsh

Kirkwood: Nelson Pence, Grace Sibbitts

Lake Ozark: Benjamin Raaf

Lake Winnebago: Elizabeth Kaifes

Lawson: Charles Shockley

Lee's Summit: Adriane Barry, Angela Cusimano, Suzy Fowler, Mikaela Groff, Sarah Kershner, Hannah Klanke, Timothy Marting, Katie McAnulty, Kylie Newsom, Trenton Richardson, Paul Shackelford, Meagan Shanahan, Dylan Welter, Kerry Williams

Lexington: Justine Carnagey

Liberty: Caleb Mitchell, Austin Peterson, Kathryn Smith, Jarrod Zaborac

Maryland Heights: Daniel Johnson

O'Fallon: Kristin Palmer, Leia Pressly

Ozark: Chris Friederich

Parkville: Emily Jackson, Tyler Nelson, Alexandra Olson, Tyler Santoro, Jaclyn Scheidhauer

Platte City: Matthew Baumann, Elizabeth Witsken

Rock Port: Adam Metzger

Sedalia: Samantha Melby

Smithville: Amanda Moorman, Austin Schlager, Jason Warring, Abigail Waters

Springfield: Natalie Powell, Abigail Reese

St. Joseph: Brett Bachman, Jeffrey Bachman, Johnathan Bachman, Molly Fitzpatrick, Seth Heronemus, Christine Rogers, Harriett Tudor, Jared Yost

St. Louis: Margaret Brennan, Danielle Crossland, Allison Faust, Jeremy Migneco

St. Peters: Erica Testerman

Sweet Springs: Kathleen Tyler

Warrensburg: Sean Reed

Warsaw: Mallorie McLaughlin

Washington: Jared Sickmann