Spring 2014 Semester Honors

Marion

Florence: Jaclyn Deforest

Hillsboro: Ethan Frantz, Bailey Kaufman, Aaron Klassen, Taylor Nikkel, Chance Reece

Lehigh: Neal Kaiser

Lincolnville: Carrie Carlson, Taylor Harms, Carlye Simons

Marion: Jacob Ehrlich, Samuel Ehrlich, Louis Holt, Andrew Kelsey, Drew Maddox, Tristen Snelling, Derek Stuchlik

Peabody: Broderick Kyle

Tampa: Nathan Unruh

 

Marshall

Axtell: Jordan Heinen, Jason Ronnebaum, Aaron Schmelzle, Austin Schmitz

Blue Rapids: Mikala Fuller, Eleanor Musil, Katelyn Musil

Bremen: Shelby Bargmann

Frankfort: Jamie Engelken, Natasha Ruetti, Elizabeth Studer, Vincent Studer, Grant Weber

Home: Faith Eppens

Marysville: Ashley Bruna, Scotti Claeys, Jodi Connell, Jackie Lehechka, Joseph McNish, Trevor Moser, Jonathan Nieberding, Dani Schwarz, Kiley Schwarz, Andrew Silva

Summerfield: Jared Heiman

Vermillion: Ross Broxterman

Waterville: Aaron Boeschling, Rachel Christie, Freedom Green, Cathy Hamner, Terra Hargrave, Tanner Whiting

 

McPherson

Canton: Chad Wedel

Galva: Kimberlin Voth

Gypsum: Jenna Hubele

Hesston: Abbey Pomeroy

Inman: Daniel Kroeker, James Renner, Lance Schroeder

Lindsborg: Benjamin Eppenbach, Andrew Loder, Christina Peterson, Annika Schneider, Anna Waugh

Marquette: Mattie Loder

McPherson: Cheyanne Alvarado, Dylan Babcock, Katie Benson, Caid Buchman, Benjamin Crouch, Tyler Davis, Ethan Fowler, Luke Friesen, Grace Hageman, Grace Heidebrecht, Shelby Koehn, Hannah Martin, Aaron Mason, Allison Miller, Zachary Mitchell, Andrea Nowak, David Plenert, Emily Reese, Jacob Reese, Abigail Steiner, Ethan Wagoner, Kenan Warren, Nathan Wehrman, Lane Yoder

Moundridge: Todd Beyer

Windom: Calee Zeller

 

Meade

Englewood: Kayla McKinney

Fowler: Matthew McClaren

Meade: Cooper Clawson, Kaitlyn Dewell, Michaela Gleason

Plains: Kyle Amerin

 

Miami

Bucyrus: Alexander Cook, Jennifer Guetterman, Carlie Houchen, Connor Philgreen

Edgerton: Allie Schmidtberger

Fontana: Brook Morris

Louisburg: Kelsey Coffroth, Nathaniel Daugherty, Katelyn Dixon, David Embers, Shayla McElyea, Grace Rehorn, MaKenzie Ruder, Rachel Rusk, John Stambaugh

Osawatomie: Ryan Cater, Alicia Hampton, Jacy Lucas, Darbey Madden, Jessica Solo

Paola: Miranda Cook, Jacinda Dent, Patrick Kennedy, Caylin Smith, Ronald Sullivan

Spring Hill: Miles Updike, Marin Willis, Lily Young

 

Mitchell

Beloit: Ross Jensby, Jessie Jones, Chantell Lyle, Scott McConaghy

Glen Elder: Shandee Porter, Aaron Shamburg

Hunter: Mitchell Keller

Tipton: Josef Smith

 

Montgomery

Caney: Diana Neri

Cherryvale: Cody O'Brien

Havana: Kaci Douglas

Independence: Sarah Melton

 

Morris

Council Grove: Neal Adams, Taylor Alderman, Jordan Jimerson, Jana Miller, Derron Reddick, Mallory Watts

Dunlap: Garan Belt

White City: Cassandra Kniebel

 

Morton

Elkhart: Magen Witcher